Podívejte se na seznam 100 nejstabilnějších českých firem

Poradenská společnost Dun & Bradstreet letos již po dvanácté, ve spolupráci se Sdružením CZECH TOP 100, zveřejnila 100 nejstabilnějších českých firem. Hlavní cenu, ocenění CZECH Stability Award, získala obchodní společnost FENIX Trading ze skupiny FENIX HOLDING. Výsledky hodnocení vycházejí z metodiky skóringového modelu, který měří stabilitu společností a jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících dvanácti měsících.

V předchozích jedenácti letech byly oceněny společnosti SWS, METALIMEX, Cement Hranice, OSTROJ, Asseco Central Europe, Jan Becher – Karlovarská Becherovka, VEBA textilní závody, IMPROMAT INT, Seznam.cz, DEZA a Metrostav.

Kompletní seznam letošní stovky firem je ke stažení ZDE.

„Již více než dva roky se firmy musí vyrovnávat s novými, v minulosti obtížně predikovatelnými, podmínkami na trhu, které způsobila pandemie COVID 19 a následné problémy s přetrháním vazeb v dodavatelsko-odběratelských řetězcích nebo růst inflace. Letošní rok pak intenzivně ovlivňuje nebývale vysoká inflace, energetická krize a vojenský konflikt na Ukrajině.  O to víc nás těší, že v těchto nelehkých dobách, kdy krize střídá krizi, pomáháme zviditelňovat kvalitní firmy, které dlouhodobě dosahují excelentních výsledků,“ říká Otto Menzel, předseda představenstva Dun & Bradstreet.

„Nové a náročné podmínky na trhu, zvýšená rizika v podnikání, vysoký počet firemních bankrotů, nejisté vyhlídky do budoucnosti v souvislosti s válkou na Ukrajině, extrémní růst cen jsou faktory, které na podnikatele a jejich firmy kladou obrovské nároky. V takové turbulentní době roste význam spolehlivých informací a vývoji hospodaření firem a jejich platební morálce. Více než kdy jindy jsou pro podnikání a obchodní rozhodování významné nástroje pro řízení rizik a skóringové informace. O to víc nás těší, že pomáháme zviditelňovat firmy, které obstály v náročném období,“ doplňuje Jan Struž, čestný předseda Sdružení CZECH TOP 100.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat