Vláda schválila Strategii na podporu malých a středních podniků

Strategii na podporu malých a středních podniků (MSP) v České republice pro období 2021-2027 schválila vláda. Cílem je zvýšit produktivitu a konkurenceschopnost českých firem a tím i posílit mezinárodní pozici Česka mimo jiné v oblasti výzkumu a inovací či využití pokročilých technologií a dovedností. Koncepční dokument, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, vychází především ze zjištění a doporučení Světové banky.

„Prioritou vlády je udržet konkurenceschopnost ČR a posilovat naši pozici ve světě. Strategie vznikla ve spolupráci s jednotlivými resorty, zástupci Světové banky a Evropské komise (EK), velký dík patří také podnikatelům a asociacím, se kterými jsme jednali,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Mezi klíčové oblasti, kterými se dokument zabývá, patří podnikatelské prostředí, přístup k financím, přístup na trhy, pracovní síla, dovednosti a vzdělávání, výzkum, vývoj a inovace, digitalizace, nízkouhlíková ekonomika a účinné nakládání se zdroji,“ dodává.

Malé a střední podniky hrají z pohledu růstu české ekonomiky, tvorby pracovních míst či podílu na inovacích nezastupitelnou roli.

 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat