Víra ve vakcínu. V USA je už očkovaných více než nově nemocných

virus-5768628_1280

Lidé všude na světě i světová ekonomika věří v návrat k předcovidovému normálu. Naději vidí v rychlé a úspěšné distribuci vakcíny proti nemoci covid-19. Ve Spojených státech od 14. prosince prošlo očkováním 1,94 milionu lidí. Přírůstky rozdaných injekcí tak podle agentury Bloomberg v největší ekonomice světa začínají být vyšší než přírůstky nově nakažených. USA co do počtu očkovaných již překonaly Čínu a to přesto, že zde se s očkováním začalo dříve (avšak samozřejmě s jinou vakcínou).
Pokud bude vakcína skutečně tak efektivní, jak se dosud deklaruje (90-95 %) měla by smrtnost zejména v nejzranitelnějších kategoriích výrazně poklesnout.

„Pro finanční trhy je úspěšná distribuce vakcíny v tuto chvíli pochopitelně další dobrou zprávou, která by měla podpořit příběh rychlého oživení v roce 2021. Ten je sice již do značné míry zabudován v cenách, avšak pokud se očkovací vlna ponese napříč vyspělými zeměmi opravdu rychle, tak z tohoto optimistického příběhu bude možné pro celou plejádu rizikových aktiv vymačkat ještě více,“ konstatuje analytik ČSOB Jan Čermák.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat