VIDEO: Výroba aut v Česku letos poroste zhruba o desetinu

skoda-4852927_1280

 

Letošní výroba osobních aut by se měla proti loňsku zvýšit zhruba o deset až 15 procent. Úrovně roku 2019, na který neměla vliv epidemie koronaviru, však automobilky zřejmě letos nedosáhnou. Vyplývá to z odhadů odborníků na autoprůmysl. Loni kvůli pandemii koronaviru výroba osobních aut klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu vozů. Sdružení automobilového průmyslu na dnešní výroční tiskové konferenci zveřejní bližší informace o loňských ekonomických výsledcích a výkonnosti českého autoprůmyslu a o aktuální situaci. Výroční tiskovou konferenci můžete sledovat na videu níže.

Největší Škoda Auto ve svých českých závodech vyrobila v minulém roce 749 579 automobilů, tedy o 17,4 procenta méně než v roce 2019. Ke zmírnění dopadů přispělo zvýšení jejího tržního podílu na trzích EU, růst odbytu v Rusku a Turecku. V nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech klesla výroba o 22,9 procenta na 238.750 vozidel. Kolínské TPCA i kvůli přípravě rozšíření závodu klesla produkce o 21,7 procenta na 164.572 vozidel.

Letošní produkci ovlivňuje nedostatek některých dílů, hlavně čipů, ale i třeba surovin na výrobu plastových dílů. Situace by se mohla podle očekávání expertů zlepšit až na konci roku.

 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat