Rekordní úbytek turistů. Pocítila to hlavně Praha

Česko přišlo v létě o rekordní počet zahraničních turistů. Tuzemští turisté výpadek nevykompenzovali, i navzdory jejich rekordnímu počtu a vládním programům typu Covid Lázně.  V hromadných ubytovacích zařízeních v ČR se ubytovalo meziročně o 20,7 procenta méně hostů. Strávili v nich meziročně o 16,8 procenta méně nocí. Plyne to z aktuálních dat ČSÚ.

V hromadných ubytovacích zařízeních se ubytovalo 4,93 milionu rezidentů ČR, což je historicky rekordní číslo. Tento rekordní počet domácích turistů ovšem ani tak nevykompenzoval historický propad zahraniční klientely, které se v ČR ubytovalo jen 1,05 milionu osob. Celkově se v ČR ubytovalo 5,98 milionu osob, což je nejslabší údaj za třetí čtvrtletí od roku 2014.

Hosté strávili v tuzemských hromadných ubytovacích zařízeních celkem 17,42 milionu nocí, což je nejslabší údaj za třetí čtvrtletí taktéž od roku 2014. Nejcitelnější byl (a stále je) výpadek turistů patrný v Praze. Hosté v některém z ubytovacích zařízení metropole strávili meziročně o 69,9 procenta méně nocí, když výpadek v počtu přenocování zahraničních hostů činil dokonce 79,2 procenta.

Naopak „vítězem koronavirem poznamenané turistické sezóny“ je Vysočina, kde hosté strávili meziročně o 15,7 procenta více nocí.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat