Program Covid – nájemné může začít firmám proplácet peníze

Program proplácení nájemného, který má pomoct podnikatelům zasaženým vládními opatřeními a omezeními v souvislosti s koronavirem, může začít fungovat. Česko k tomu získalo nezbytnou notifikaci u Evropské komise, Ministerstvo průmyslu a obchodu tak může začít proplácet žádosti.

V druhé výzvě programu COVID Nájemné je možné žádat až do 21. ledna 2021, a to elektronicky přes informační systém dostupný na webu Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Teď, když jsme získali potvrzení Evropské komise, začneme okamžitě podnikatelům posílat peníze,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Prostřednictvím programu do značné míry kompenzujeme klíčové náklady spojené s chodem uzavřených provozoven,“ doplňuje.

Stát ve druhé výzvě přispívá podnikatelům a firmám na nájemné za červenec, srpen a září ve výši 50 procent. Na program jsou vyčleněny tři miliardy korun. V nově výzvě (na rozdíl od jara) už neplatí podmínka dokládat slevu od pronajímatele. Stále ale platí, že při podání žádosti musí podnikatel doložit uhrazení alespoň poloviny nájmu. Maximální částka, kterou může jeden žadatel na všechny své provozovny získat, činí deset milionů korun.

„Zájem podnikatelů je velký, v programu k dnešnímu dni evidujeme 11 314 žádostí v celkové částce požadované dotace 1 229 332 015 Kč,“ dodává náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro EU a zahraniční obchod Martina Tauberová.

Vše potřebné je k dispozici na této stránce

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat