Možnost pro firmy: hromadný nákup dálničních e-známek

traffic-332857_1280

Na e-shopu eDalnice.cz je možné nakupovat dálniční e-známky také hromadně. V rámci jedné úhrady jich lze zaplatit až 10 000. Služba
je připravena především pro firmy, ale i majitele většího počtu automobilů. Hromadný nákup je podobný standardnímu procesu. V prvním kroku je nutné vybrat zemi registrace vozidel a následně určit, od kterého data mají elektronické dálniční známky platit. V sekci SPZ pak lze jednotlivé poznávací značky buď vypsat, anebo zkopírovat z různých firemních dokumentů (např. Excel, Word aj.). Závěrem zbývá vybrat druh e-známky.

„Jestliže někdo potřebuje pro různá auta různá data, vytvoří si vždy sadu se stejnými parametry. V praxi tedy například jednu pro platnost e-známek od února, další s platností od března. Nemusí se to týkat jen data platnosti, ale třeba druhu známek, pohonu apod.,“ vysvětluje mluvčí systému elektronických dálničních známek Martin Opatrný.

Každá sada může obsahovat maximálně 200 aut a v rámci jedné úhrady lze vložit 10 000 vozidel. Pokud by jich někdo potřeboval více, provede více úhrad. Platit lze platební kartou nebo bankovním převodem. Vzhledem k tomu, že e-známka není zboží, ale poplatek, nákup na fakturu není možný.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat