Mojmír Hampl se ujal funkce člena Národní rozpočtové rady

MH_slib_2

Výkonu funkce člena Národní rozpočtové rady se dnes Mojmír Hampl. V Radě bude bývalý viceguvernér České národní banky působit společně s Evou Zamrazilovou, předsedkyni Rady, a Janem Pavlem. Mojmíra Hampla zvolila na návrh Senátu Poslanecká sněmovna v prosinci 2021. Ve funkci nahradí Richarda Hindlse. Hamplovo funkční období bude trvat do prosince roku 2027.

Ve smyslu zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti je Národní rozpočtová rada nezávislým tříčlenným orgánem a skládá se z předsedy a dvou členů, volených Poslaneckou sněmovnou. Předsedu Rady navrhuje poslanecké sněmovně vláda, další členy po jednom Česká národní banka a Senát. Standardní délka funkčního období člena Rady činí 6 let. Předsedkyní Rady je od roku 2018 Eva Zamrazilová. V roce 2020 obhájil svůj mandát Jan Pavel, opětovně do funkce navržený ze strany ČNB.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem č. 23/2017 Sb., o pravidlech rozpočtové odpovědnosti.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat