Letní letový řád: z Prahy se dá letět do 147 destinací po celém světě

Delta_foto

V neděli 27. března začíná na Letišti Václava Havla Praha platit letní letový řád. Na výběr je ze 147 destinací, včetně 25 charterových. Letecké spojení s Prahou zajistí celkem 58 leteckých společností. Novinkou jsou spojení do New Yorku nebo Rijádu. U celé řady dalších destinacích, například Londýna, Madridu nebo Paříže se zvyšuje frekvence letů.

Dopady covidového útlumu jsou ale stále patrné, celkový počet destinací a dopravců letiště dosáhne jen na tři čtvrtiny nabídky z rekordního roku 2019.

Oproti loňské letní sezóně ale nabídneme cestujícím o 19 destinací více, a to i přesto, že budou aktuálně zcela chybět destinace na Ukrajině a v Rusku. Pro porovnání, v rekordním roce 2019 se z Prahy létalo do 190 destinací. Počet 147 destinací v roce 2022 reprezentuje 77 procent nabídky z předkrizového roku. I přes nelehkou situaci v letectví, se nám tedy stále daří rozšiřovat mapu přímých spojení z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Nové destinace (pravidelné lety):

Po dvouleté vynucené přestávce nabídnou letecké společnosti v průběhu letní sezóny další zajímavá spojení pro příjezdový i výjezdový cestovní ruch. I letos chceme vybrané destinace podpořit vlastními marketingovými aktivitami na českém trhu. V USA navážeme s CzechTourism a Prague City Tourism na naše marketingové aktivity v rámci projektu Touchpoint. Kromě toho společně plánujeme podporu příjezdového cestovního ruchu z hlavních evropských trhů, jako jsou Velká Británie, Francie, Itálie nebo Španělsko a nově také ze Saudské Arábie,“ konsatuje Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu letiště Praha.

Na webových stránkách Letiště Praha mohou cestující najít detailní a pravidelné aktualizovaný přehled dostupných spojení, včetně informací o tom, jaké letecké společnosti do dané destinace létají.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat