Letiště Praha ocenilo nejlepší aerolinky za loňský rok

Letiště Praha již potřetí ocenilo nejlepší aerolinky za uplynulý rok. Titul Nejvíce rozvíjející se dopravce získala nízkonákladová společnost Ryanair. Nejefektivnějším dopravcem s ohledem na provoz byla společnost Finnair.

Titul Environmentálně nejzodpovědnější dopravce získala aerolinka easyJet. Dopravce British Airways obdržel cenu za nejlepší marketingovou kampaň ve spolupráci s Letištěm Praha. Oproti loňskému roku přibyla kategorie ocenění s názvem Nejvíce rozvíjející se dopravce v oblasti Cargo. Tento titul získal přepravce Korean Air.

„Opakovaně se nám potvrzuje, že rozhodnutí oceňovat nejlepší aerolinky, je správné. Jde o standardní postup ze strany mezinárodních letišť, který pomáhá utužovat vzájemné vztahy s našimi externími partnery. Také věříme, že dopravce motivujeme k dalšímu rozvoji na Letišti Václava Havla Praha. Rozhodli jsme se portfolio ocenění rozšířit a přidat cenu pro nejvíce se rozvíjejícího dopravce v kategorii Cargo. Jedná se o segment, kterého si vážíme a chtěli jsme jeho význam také zohlednit,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat