Jen dny zbývají na možnost pořídit si státní protiinflační dluhopisy

Lidé mají poslední dny na pořízení protiinflačního Dluhopisu Republiky. Úpis je možný nejpozději 23. prosince. Podle analytiků nabízí nejbezpečnější ochranu před inflací pro příští rok.

Lidé, kteří si Dluhopis Republiky pořídili již před rokem se letos dočkali úrokové sazby takřka 6,3 procenta. Nejlépe úročené spořící účty bank v ČR přitom nyní vykazují úrok ani ne 2,6 procenta. Výnos na Dluhopisech Republiky je navíc kvůli pandemii osvobozen od daně.

Úrok se bude podle odhadů v příštím roce pohybovat nejspíše kolem pěti až šesti procent. Vypočítává se na základě meziroční míry inflace platné v říjnu daného roku. Podle aktuální prognózy České národní banky bude průměrná inflace ve třetím čtvrtletí příštího roku dosahovat úrovně takřka pěti procent, ve čtvrtém čtvrtletí pak klesne ke čtyřem procentům.

Dluhopis republiky si lze do 23. prosince pořídit na vybraných pobočkách České spořitelny a Československé obchodní banky a také prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat