Jak to jede na D1? Stavební sezóna tam pro letošek končí

Letošní stavební sezona na D1 byla rekordní délkou, ale také množstvím omezení. Modernizace probíhala na sedmi úsecích a celkem na 71 kilometrech. Během zimní přestávky budou nyní práce zastaveny a dálnice bude zprovozněna v plné šíři. Oznámilo to dnes Ministerstvo dopravy. 

„Letošní stavební sezona na dálnici D1 byla velmi náročná, a to jak z pohledu řidičů, kteří museli snášet rekordní množství omezení, tak z pohledu stavbařů, kteří se museli vypořádat s dopady nákazy COVID 19, ať už se jednalo o různá vládní opatření nebo úbytek pracovních sil ze zahraničí. Za to, že nelehké podmínky všichni zvládli, chci poděkovat řidičům i stavbařům. V příštím roce už bude situace přece jen jednodušší,“ slibuje ministr dopravy Karel Havlíček.

V polovině října bylo uvedeno do provozu deset kilometrů na úseku 7 mezi Souticemi a Loktem. V listopadu bude zprovozněn celý pětikilometrový úsek 19 okolo Velkého Meziříčí a 6 kilometrů úseku 12 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

V roce 2021 zbývá modernizovat necelých 50 kilometrů, ale osm z nich má být podle ministerstva dokončeno hned na jaře. Celá modernizace údajně do října 2021. Původní termín dokončení byl ovšem už v roce 2018. 

 

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat