Index Ifo a kondice německého průmyslu: zásadní pro české firmy

ifo

Trhy dnes čeká pravidelná sonda do života německého průmyslu: index Ifo, který by měl potvrdit příznivější podmínky i očekávání pro nejbližší měsíce. Tedy minimálně v průmyslu.

Velkého překvapení se trhy zřejmě nedočkají od čtvrtečního zasedání ECB, která by měla potvrdit stávající nastavení měnové politiky a vyjádřit obavy z dalšího vývoje. Stejně tak se dá čekat, že vyjádří připravenost pomoct formou skupování dalších balíků bondů na dluhopisovém trhu, včetně těch nových od Evropské komise na financování tzv. fondu obnovy.

„Pozornost si tento týden zaslouží i předběžné výsledky HDP za třetí kvartál, které přijdou na řadu v pátek. Očekávání jsou nastavena velmi vysoko a jejich případné nenaplnění by bylo vzhledem k nástupu druhé vlny pandemie nejspíš velkým zklamáním, které by se projevilo spíše na dluhopisovém trhu. Eurodolar bude pod vlivem nervozity z nadcházejících voleb amerického prezidenta,“ doplňuje očekávání tohoto týdne hlavní analytik ČSOB Petr Dufek.

Pokud jde o Česko, tento týden nás kromě pátečního HDP nejspíše čeká další vlna restrikcí a potvrzení pokračování nouzového stavu.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat