Do Prahy se od června vrátí přímé lety do Číny

Praha znovu získá přímé spojení s Čínou. Dopravce Hainan Airlines od 24. června obnoví svoji přímou linku z Prahy do Pekingu. Plánuje ji provozovat celoročně, třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek.

„Těší mě, že se nám po dlouhých jednáních podařilo obnovit přímé lety do Číny. Právě obnova dálkových linek je naší dlouhodobou prioritou a Asie představuje velmi důležitý zdrojový trh. Zatímco v roce 2019 dorazilo do Česka rekordních více než 600 tisíc turistů z Číny, v loňském roce to bylo pouze 90 tisíc. Pevně věřím, že právě obnovená přímá linka do Pekingu bude tím správným stimulem pro další rozvoj příjezdového cestovního ruchu z Číny. Spojení do Pekingu bude také skvělou příležitostí pro české turisty nejen k poznávání čínské metropole, ale díky navazujícím letům také celé Číny a Asie,” říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Do Číny se bude z Letiště Václava Havla Praha odlétat ve 14:00 místního času, do Pekingu se přiletí následující den v 05:20 tamního času. Z Pekingu se bude odlétat do Česka ve 02:30 tamního času a v Praze letadlo přistane v 06:45 místního času.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat