Blízký východ se otevírá. Praha má nové přímé spojení do Saúdské Arábie

flynas_slavobrana

Na pražském letišti se poprvé představila nová letecká společnost, saúdskoarabský dopravce flynas, který dnes zahájil pravidelné přímé lety mezi Prahou a Rijádem. Nová linka slibuje silný potenciál pro posílení příjezdového cestovního ruchu ze Saúdské Arábie a celého blízkovýchodního regionu. Pro cestující z Čech pak otevírá nové možnosti při cestách ať již do Saudské Arábie, či do vzdálenějších destinací v Asii s přestupem v Rijádu.

Přibližně šestihodinový let je obsluhován moderním a ekologičtějším typem letounu Airbus A320NEO s maximální kapacitou až 174 míst. K dispozici je třída Premium a Economy. Létá se na Mezinárodní letiště Krále Chálida v Rijádu, odkud je možné v rámci letecké sítě společnosti flynas pokračovat do vzdálenějších destinací Blízkého a Středního Východu. Přímá linka do Rijádu se na pražské letiště vrací po čtyřech letech, kdy ji naposledy provozovala společnost ČSA.

Pro Českou republiku se díky novému spojení otevírá příležitost pro posílení příjezdového cestovního ruchu z regionu Blízkého Východu. Jedná se o segment turistů, kteří u nás tráví delší dobu, plánují zde vyšší útraty, využívají hotelových a rekreačních zařízení nejen v hlavním městě, ale také v regionech, především v lázeňských městech. Mají také zájem o kulturu a historii.

Přímé letecké spojení do Rijádu znamená pro Letiště Praha získání nové dálkové linky na trh se silným potenciálem pro další rozvoj. S leteckými dopravci proto již nyní jednáme o případném budoucím posílení leteckého spojení do Saudské Arábie,“ hodnotí příležitosti Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha. Linka bude prozatím v provozu do konce letní sezony.

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat