Až jedna miliarda korun na pořízení nových technologií pro malé a střední podniky

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje novou výzvu z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost na podporu malých a středních podniků. Podpora je zaměřena na pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení, softwaru, IT infrastruktury a služeb. Žádosti mohou podnikatelé podávat od 1. června 2023 do 31. prosince 2024.

„Podpora malých a středních podniků je naše priorita. V této výzvě se zaměřujeme na pořízení nových technologických zařízení, které podnikům pomohou zvýšit konkurenceschopnost a zefektivnit nabízené služby. Podnikatelé mohou dotaci využít například na digitalizaci či automatizaci výroby,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela s tím, že je výzva zaměřena na menší projekty. Resort tak chce zároveň oslovit i ty podnikatele, kteří dosud o žádné dotace nežádali.

Kritéria podmínek přijatelnosti jsou doplněna o kritéria technologické a datové integrace, přínosy projektu ve smyslu robotizace, automatizace, digitalizace, webových služeb a infrastruktury (komunikační, identifikační a výpočetní) spolu s kritérii hospodárnosti a souladu se schválenou strategií místních akčních skupin.

Žadatelem může být malý a střední podnik, realizace projektů je omezena pouze na jednu etapu. Míra podpory je stanovena jednotně na 50 procent. Minimální výše dotace je 150 tisíc korun a maximálně je možné čerpat jeden milion korun.


Bližší informace a konkrétní parametry výzev jsou dostupné na webu Ministerstva průmyslu a obchodu.

 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat