Agentura CzechInvest otevřela svou kancelář na Tchaj-wanu

Agentura CzechInvest zahájila provoz své zahraniční kanceláře na Tchaj-wanu. Cílem je podpořit spolupráci mezi oběma zeměmi. Jedná se o třetí asijské zahraniční zastoupení CzechInvestu.

„Velký potenciál pro spolupráci máme zejména v oblasti polovodičů, které mají široké využití v automobilovém průmyslu, průmyslových aplikacích, energetice a v automatizaci. Právě využití v autoprůmyslu je pro transformaci tohoto sektoru v Česku zásadní, nicméně je zde potenciál pro rozvoj dalších klíčových oborů,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela s tím, že již nyní v oblasti čipů vznikají společné projekty zaměřené na výzkum a vzdělávání. „Nová kancelář v Tchaj-peji tyto projekty ještě více podpoří, propojí firmy s univerzitami a poskytne jim veškerý servis a informace nezbytné pro úspěšné investice,“ dodává.

Tchaj-wan je světovým lídrem v produkci nejvyspělejších čipů. „Obrovský potenciál vidíme pro synergii mezi českými a tchajwanskými firmami, zejména v oblasti inovací a výzkumu,“ uvádí Jan Michal, generální ředitel agentury CzechInvest. Cílem nového zastoupení na Tchaj-wanu je podle něj aktivní propagace Česka, oslovení potenciálních investorů z high-tech odvětví a navázání spolupráce s místní vědeckou a investiční komunitou. „Důležitá je i pomoc českým startupům, které chtějí na Tchaj-wanu najít partnery pro svůj rozvoj,” podotýká Michal.

Zástupcem agentury přímo v Tchaj-peji je Matouš Kostlivý. Podle něj je Tchaj-wan zajímavý i pro české výrobce hardwaru. „Máme rozhodně co nabídnout, jsme silní i ve vývoji software, obzvlášť pak v AI a naší rolí je toto povědomí o ČR zlepšit. Naše přítomnost na Tchaj-wanu umožní více propojit české a tchajwanské inovativní firmy a instituce, což povede k vzájemnému obohacení a dalšímu techno-ekonomickému rozvoji,“ říká.

V roce 2024 se Česko bude prezentovat mimo jiné na veletrzích Cybersec, startupovém Meet Taipei či významném Semicon Taiwan 2024.

 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat