Projekt Česko platí kartou: pro firmy platební terminál na rok zdarma

payment-2846140_1280

Podnikatelé mohou až do konce března žádat o platební terminál. Cílem je podpořit bezhotovostní platby v celé České republice. „Nabídku platebních terminálů na rok zdarma využilo už víc než 4 500 podnikatelů. Bezhotovostní platby dnes požadují úplně všichni včetně spotřebitelů, jde totiž o bezpečnější a hygieničtější způsob placení,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková. Na programu „Česko platí kartou“ spolupracují karetní společnosti Mastercard a Visa, poskytovatelé terminálů ČSOB, Solitea Pay, A3 Soft a Worldline Czech Republic, provozující síť KB SmartPay. Kromě MPO ho podporují také Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Svaz obchodu a cestovního ruchu a Svaz průmyslu a dopravy a Asociace českého tradičního obchodu.

Nabídka terminálů a jejich provozu na rok zdarma mohou využít firmy i osoby samostatně výdělečně činné. O nabídku je podle Ministerstva průmyslu zájem i přes pandemii koronaviru, prodloužila se proto do konce března a řeší se další pokračování. Nejvíc terminálů v této akci (26 %) využily gastronomické provozy, hlavně restaurace a kavárny. Pětina žadatelů o terminál podniká ve službách jako jsou kosmetické salóny (12 %), fitness centra, autoservisy a opravny. Na pomyslné čtvrté příčce se umístily specializované prodejny (16 %) a na páté pak majitelé ochodů s potravinami včetně pekáren a stánkového prodeje (14 %).

„Karty jsem doposud nebral. Překvapilo mě, jak jednoduché bylo terminál zapojit a zprovoznit. Bezkontaktní placení lidem přijde bezpečnější a v dnešní době si na něj zvykli jako na standard. Terminál využívám tři čtvrtě roku, s hotovostí do banky chodím už minimálně,“ říká maloobchodní podnikatel Petr Přibyl. „Podnikatelé, a to i z oblasti e-commerce, kteří splní podmínky programu, si mohou až do konce března o terminál požádat na webu www.ceskoplatikartou.cz,“ říká ředitel podnikatelského prostředí a obchodního podnikání Pavel Vinkler a dodává: „Terminál si mohou vyzkoušet zdarma na jeden rok bez jakýkoliv poplatků a pokud jim nepřinese to, co očekávají, mohou ho bezplatně a bez sankcí vrátit.“

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat