Poslední šance na podání daňového přiznání elektronicky je dnes

Nejpozději v úterý 1. června musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání, podávají-li je elektronickou cestou. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o mnohaměsíční odsunutí jako loni. Kdo podává daňové přiznání v papírové podobě, tomu již řádný termín pro odevzdání vypršel 3. května.

Při nedodržení těchto termínů se platí vyšší pokuta, než bylo dosud běžné. Pokuta se totiž počítá nikoli jen za dny, které uplynou o uvedených termínů, tj. od 3. května nebo od 1. června, ale za celé období, které uplyne od původního termínu odevzdání. Tím byl letošní 1. duben. „Takže třeba opozdilec, jenž odevzdá elektronické přiznání v polovině května, zaplatí pokutu nikoli jen za dva týdny, ale za celé období dvou a půl měsíce,“ vysvětluje hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Jistý čas navíc mají ještě ti, komu přiznání zpracovává daňový poradce. Pro ně platí termín odevzdání jako obvykle až začátkem července. Finančnímu úřadu není nutné předem nahlašovat předem, že poplatník služeb poradce využije.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat