Petr Kellner tragicky zahynul. Nejbohatším Čechem může být Radovan Vítek

Petr Kellner - nejbohatší člověk v ČR
Při nehodě vrtulníku na Aljašce zahynul i nejbohatší Čech Petr Kellner. Zprávu potvrdila sama PPF. Neštěstí se stalo v sobotu večer, když na aljašském ledovci havaroval vrtulník, který vezl skupinku lyžařů. Při nehodě zahynuli i další čtyři lidé. Okolnosti neštěstí bude prověřovat americký Národní úřad pro bezpečnost dopravy. Zatím nelze předjímat ani to, jaký bude další osud podnikatelského impéria, který Petr Kellner úspěšně budoval od 90. let minulého století.
Časopis Forbes Kellnerovo jmění pro rok 2020 vyčíslil na 293 miliard korun. Jakkoli je zejména nyní pořadí nejbohatších lidí podružné, druhý v pořadí byl Radovan Vítek s jměním ve výši 86 miliard korun, třetí pak Daniel Křetínský se 78 miliardami korun majetku. „Pokud by se nyní Kellnerův majetek vypořádal bez dědické smlouvy či závěti, v rámci dědictví by se rovným dílem dělil mezi pět osob: podnikatelovy čtyři děti a manželku. Nejbohatším Čechem by se tak stal Radovan Vítek, zatímco Kellnerovi dědici by se dělili o páté místo. Kromě Vítka a Křetínského by se před nimi umístil ještě Andrej Babiš a Karel Komárek,“ shrnuje hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

„Pokud se Kellner rozhodl ošetřit dědictví majetku po své smrti dědickou smlouvou či závětí, situace samozřejmě může být zcela odlišná od výše uvedené. Jednou z možností v takovém případě je hypoteticky i to, že některý či někteří členové Kellnerovy nejbližší rodiny – děti a manželka – se tak ocitají na první příčce žebříčku nejbohatších lidí ČR,“ dodává ekonom.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva PPF

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat