Nová česká investice ve Slovinsku, rozšíření papírny za miliardu korun

Paloma 3

Ve slovinském závodu Paloma, který je součástí česko-slovenského holdingu ECO-INVESTMENT slavnostně zahájil výrobu nový papírenský stroj. Investice v hodnotě 41 milionů EUR je největší ve slovinském papírenském průmyslu za posledních 40 let. Investice zvyšuje výrobní kapacitu společnosti ze současných 65 000 tun na 90 000 tun hygienického papíru. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil předseda vlády Slovinské republiky Janez Janša, místopředseda vlády a ministr hospodářství Zdravko Počivalšek, ministr životního prostředí a územního plánování Andrej Vizjak a předseda představenstva holdingu ECO-INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Investice zahrnuje nový papírenský stroj, moderní navíječku a nové automatizované uložiště pro mateřské kotouče. Výrobcem nového stroje je italská společnost Toscotec, která je považována za předního světového výrobce papírenských strojů. Stroj vyrobí papír široký 5,5 metru s rychlostí výroby až 2 000 metrů za minutu, což znamená, že denní výrobní kapacita je 220 tun. Nový stroj proto zvyšuje výrobní kapacitu i rychlost a zajišťuje také mnohem vyšší kvalitu produktu. Zajišťuje nejnižší možnou spotřebu energie a díky optimalizaci provozu produkuje také méně odpadových materiálů.

„V žádném případě to není poslední investice do Palomy. Plánujeme dále rozšiřovat a modernizovat výrobu, protože chceme pokračovat a obohatit slavnou papírenskou tradici v tomto regionu, jejímž symbolem je právě Paloma. Tato investice znamená konec dlouhého období nejistoty společnosti Paloma. Papírenská tradice a zkušenosti, které se zde sbíraly po celé generace, jsou základy, na nichž budemedále stavět,“  říká předseda představenstva ECO-INVESTMENT, a.s. Milan Fiľo.

Spolupráci ocenil také slovinský premiér Janez Janša. Mimo jiné také zdůraznil, že vláda Slovinské republiky v současnosti pracuje na odstranění byrokratických překážek v podnikání, což by mělo přinést další investice.

 

O společnosti SHP Group

Skupina SHP Group je předním výrobcem hygienických papírů ve střední a jihovýchodní Evropě s tržbami přes 200 milionů EUR, které zahrnují také prodej výrobků značek Harmony a Paloma. SHP Group má více než 1 800 zaměstnanců. Je součástí česko-slovenského investičního holdingu ECO-INVESTMENT, a.s. Společnost Paloma d.d. je klíčovou součástí skupiny SHP Group, která dodává výrobky do přibližně 20 evropských zemí.

ECO-INVESTMENT, a.s.

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský průmyslově-investiční holding, který pokrývá dlouhodobé investice v rámci celé Evropy. Hlavními oblastmi investic jsou výroba celulózy a papíru, energetika, potravinářství a reality. Od svého založení se holding podílí na charitativních projektech v oblasti zdravotnictví, vzdělávání, kultury a sportu.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat