Lepší zprávy z evropského automobilového trhu

vw

Prodeje osobních automobilů na evropském trhu po delší době opět vzrostly.  Zářijové registrace nových osobních vozů v EU se meziročně zvýšily o 3,1 %, a to především díky růstu německého a italského trhu. Další tři z pěti největších unijních trhů (Francie, Španělsko a Belgie) však zůstávají i nadále v mínusu.
„Jde teprve o první letošní nárůst, který jen drobným způsobem koriguje propad, který trh zaznamenává už od počátku roku,“ upozorňuje analytik ČSOB Petr Dufek.

Propad dosahuje téměř 29 %, což znamená, že se letos prodalo zatím o 2,9 milionů aut méně než ve stejném období minulého roku. Trh však bude v dalších měsících stále pod vlivem spotřebitelského pesimismu a firemních škrtů, které se dotýkají i budování firemních flotil. Návrat k úrovním loňského roku bude během na hodně dlouhou trať, během něj se automobilky budou muset vypořádat s tvrdšími emisními limity.

Na druhou stranu jisté známky oživení trhů v Asii by mohly vývoj evropského automobilového průmyslu v dalších měsících přece jen mírně podpořit.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat