Česká koruna míří k dalšímu posílení

money-3536346_640

Impuls, který české měně dodalo poslední měnověpolitické zasedání Česká národní banky, nadále fungujenejen a koruna tak v uplynulém týdnu že neprošla korekcí, ale naopak míří k dalšímu posílení. „V závěru týdne sice část zisků odevzdala, nicméně tento pohyb byl více než vykompenzován v pondělí, kdy nad očekávání dobré výsledky tuzemského konjukturálního průzkumu korunu poslaly až na dohled EUR/CZK 25,40. Jako jediná měna regionu tak koruna již bezpečně překonala předchozí pandemické oslabení,“ říká analytik Raiffeisenbank Vít Hradil.

Ten odhaduje, že Česko čeká několik měsíců citelně zvýšené inflace nad horní hranicí inflačního pásma 3 %, což již nenechá v klidu Českou národní banku a ta se u příležitosti srpnového vydání své makroekonomické predikce odhodlá k prvnímu zvýšení tuzemských sazeb.

„V nejbližších dnech již od koruny výraznější posilování neočekáváme a mnoho příležitostí k němu se ani nenabízí. Vzhledem k postupnému odeznívání pandemie na evropském kontinentu se sice s největší pravděpodobností dostaví zlepšování indikátorů ekonomické důvěry, nicméně trh je na tuto skutečnost již pevně nastaven, a muselo by tak dojít k mimořádně silnému pozitivnímu překvapení, aby reagovala i koruna,“ dodává Hradil.

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat