Začal 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh, který se koná od 10. do 13. října na výstavišti v Brně, se zaměří na efektivní a udržitelný průmysl. Českou národní expozici, která na jednom místě představí služby státu podnikatelům, otevře ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

„V rámci naší České národní expozice návštěvníkům představíme celý ekosystém vzájemně navazujících služeb. Naším cílem je české firmy podporovat od fáze nápadu, výzkumu a vývoje, přes financování a pojištění, až po dobývání zahraničních trhů,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Další informace o veletrhu jsou na webu https://www.bvv.cz/msv

Česká národní expozice zahrnuje:

  • Digitalizaci průmyslu, která je i ústředním tématem celého letošního veletrhu s podtextem Digitální továrna 2.0.
  • Vodíkové technologie v automobilovém průmyslu i jako zdroje energie pro bezemisní zelenou průmyslovou produkci.
  • Energetické úspory. Návštěvníci budou mít prostor ke konzultacím s několika specialisty na problematiku energetických úspor zejména průmyslových podniků.
  • Zaměstnávání kvalifikovaných cizinců. Nedostatek pracovníků je jednou z hlavních překážek dalšího rozvoje českého hospodářství i naší konkurenceschopnosti. Tato oblast je rovněž jednou z priorit v nové Exportní strategii České republiky.
  • Novinkou letošní České národní expozice pak bude prezentace řady špičkových exponátů českých firem, které vznikly za podpory operačních programů Evropské unie, které nabízí Ministerstvo průmyslu a obchodu.
  • Příležitosti českým firmám nabízí dynamický trh Spojených států amerických. Ty představí americký velvyslanec v České republice Bijan Sabet i další představitelé USA prostřednictvím programu Select USA.
  • Speciální prostor Contact Ukraine v pavilonu A, na kterém se protnou české firmy se svými ukrajinskými partnery i zástupci jednotlivých ukrajinských regionů a měst. Tato platforma významně usnadní realizaci vzájemných vztahů při obnově Ukrajiny. Na stánku budou k dispozici také tzv. energetické mikiny, prostřednictvím kterých se můžete zapojit do obnovy energetické infrastruktury Ukrajiny.
  • MeetingPoint Czechtrade – tradiční setkání a konzultace exportních příležitostí s 25 řediteli zahraničních kanceláří.

Na brněnském výstavišti se v letošním roce prezentují i společnosti zabývající se autonomní přepravou. Návštěvníci MSV budou mít příležitost vyzkoušet si jízdu v autonomním autobuse od společnosti Aurrigo. V areálu výstaviště se bude dále pohybovat také autonomní Last Mile Delivery robot společnosti BringAuto, který umí doručovat balíčky konkrétním zákazníkům.

 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat