Vláda schválila dvě investiční pobídky. Pomohou v rozvoji ve výrobě čipů

Vláda schválila na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu investiční pobídky pro firmy Crytur a ROCKWOOL, které se zabývají výrobou komponentů pro čipy i technických izolací.

„Společnost Crytur přichází s investicí s velmi vysokou přidanou hodnotou, která pomůže posílit strategickou pozici České republiky ve výrobě polovodičů a tím související výroby mikročipů. Jde o odvětví, které sehraje zásadní roli v modernizaci českého i světového průmyslu, naším cílem tedy je ho co nejvíce podporovat,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Firma ROCKWOOL investuje v okrese Karviná, kde je nejvyšší nezaměstnanost, podpoříme tak regionální rozvoj a vytváření kvalitních pracovních míst. Crytur je český podnik, který je integrovaným poskytovatelem optoelektronických řešení pro vědu a hi-tech průmyslové aplikace a je přední světovou společností zabývající se výrobou a zpracováním syntetických monokrystalů.

Díky pobídce firma rozšíří výrobu detekčních jednotek, přesných optomechanických komponentů a přesných optoelektronických a optomechanických sestav, tedy zásadních komponent pro výrobu čipů. Investiční pobídka činí 240 milionů korun. Firma spadá do kategorie high-technology industry, je nositelem špičkového a specifického know-how s vysokou přidanou hodnotou, a to na úrovni regionu i ve světovém měřítku. Aktivity firmy jsou významné jak pro český, tak například pro americký obranný průmysl.

Společnost ROCKWOOL díky pobídce ve výši 220 milionů korun rozšíří výrobu kruhových izolačních pouzder z kamenné minerální vlny v Bohumíně, kde vznikne 22 nových pracovních míst. Závod je evropským centrem technických izolací celé skupiny ROCKWOOL, investice má podporu města Bohumín.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat