Průzkum: 7 z 10 Čechů nakupuje online z mobilního telefonu

Mastercard

Online nakupuje 9 z 10 Čechů, 70 procent z nich používá k nakupování na internetu chytrý mobilní telefon a většina respondentů volí platbu kartou. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Mastercard. Z pohovky v obývacím pokoji nakupuje 36 procent dotázaných. Stále častěji využívají spotřebitelé při nakupování chytré mobilní telefony: zatímco notebook Češi používají zhruba v polovině případů, svůj mobil až v 70 procentech.

Každý pátý zákazník považuje za nepohodlné přepisování údajů z platební karty při placení v internetovém obchodě. A další pětině dotazovaných vadí, že při zadávání čísla karty musí třeba do vedlejší místnosti pro peněženku. Stejně důležitá je nicméně při nakupování na internetu i bezpečnost. Například 60 procent Čechů by si na e-shopu nikdy neuložilo svoji platební kartu.

Internetovým nákupům vévodí oblečení (63 procent), častou položkou v nákupních košících je také elektronika či spotřební zboží jako jsou knihy nebo hračky (59 procent). Mnohdy českým zákazníkům plní košíky i vybavení do domácnosti (58 procent) a na internetu čím dál častěji nakupují i drogerii, léky, potraviny nebo hotová jídla.

Za nákupy na internetu Češi nejčastěji platí kartou. Ať už fyzickou platební kartu nebo některou její digitalizovanou podobu využívá jako nejčastější metodu platby online 65 procent zákazníků. Buď využijí přímo platební bránu daného e-shopu, nebo platbu přes terminál při převzetí zboží.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat