Podpora studentského podnikání: vítězem se stala aplikace Galenio

Start it UNI Brno

Koncem února se v prostorách Vysokého učení technického v Brně sešlo celkem 69 studentů a studentek s 25 projekty. Celý víkend studenti v rámci Validation Camp rozvíjeli své nápady na inovativní služby a produkty a za pomoci mentorů získávali znalosti a dovednosti potřebné pro zahájení i udržitelné fungování podnikání.

Šlo o akci v rámci Start it @UNI, společného projekt ČSOB a českých univerzit, s cílem podpořit studentské podnikání. Třídenní workshop se konal v Brně ve spolupráci s Vysokým učením technickým a za podpory JIC a hejtmana Jihomoravského kraje. Vítězem se stala aplikace Galenio od studentů Masarykovy univerzity a Vysoké školy ekonomické v Praze Ondřeje Sukače a Tomáše Kroupy.

Jedná se o aplikaci, která bourá jazykové bariéry ve zdravotnictví díky automatickým překladům zpráv a otázek mezi zahraničním pacientem a českým lékařem. Každý měsíc totiž české nemocnice navštíví devět tisíc cizinců a 50 % z nich má problém se dorozumět. Aplikace zjednodušuje práci lékařům, šetří nemocnicím peníze a umožňuje jim přístup ke kontaktům a nemocničním zprávám cizinců.

Velký posun za krátkou dobu udělal také projekt „Ná, šup“ se zdravými snídaňovými kašemi, který obsadil druhé místo. Třetí skončilo „Žákovské portfolio“, projekt středoškoláků, který již testuje přes 100 studentů s cílem lépe poznat sami sebe.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat