Nový web o brownfieldech v ČR: zanedbané lokality jako šance pro investory

old-factory-g8bfe16421_1280

Ministerstvo průmyslu a obchodu a CzechInvest spustily nový webový portál věnující se rozvoji brownfieldů. Bude sloužit jako centrální informační zdroj pro podporu obnovy a revitalizace zanedbaných a nevyužitých lokalit v České republice. Součástí bude i Národní databáze brownfieldů, která obsahuje více než čtyři tisíce lokalit.

Brownfield je z definice pozemek či areál, který není dostatečně využívaný, je zanedbaný a případně i kontaminovaný. Obvykle jde o pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční, vojenské či jiné aktivity.

Nový web je dostupný na adrese www.brownfieldy.cz a jeho ambicí je stát se hlavní informační platformou pro investory a majitele brownfieldů z řad veřejného i soukromého sektoru.

„Zájem o stavby na brownfieldech se rok od roku zvyšuje. Investice do opětovného využití zanedbaných lokalit často nastartují ekonomiku celého regionu a jsou klíčem k jejich udržitelnému rozvoji. Proto se tomuto tématu chceme věnovat intenzivněji než v minulosti a jedním z nástrojů je právě nový přehledný web, který je vhodný nejen pro potenciální investory, ale také pro majitele zvažující obnovu objektu,“ vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Důležitou součástí webu je také vstup do veřejné části Národní databáze brownfieldů, která slouží k mapování nevyužitých lokalit v České republice. V současné době obsahuje více než čtyři tisíce brownfieldů, přičemž část z nich je nabízena investorům, kteří v Česku hledají lokalitu k realizaci svých podnikatelských záměrů.

Agentura CzechInvest, která databázi spravuje, aktuálně dokončuje vývoj zcela nové Databáze investičních příležitostí, která bude brzy zpřístupněna právě skrze nový brownfieldový portál.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat