Dopravce Korean Air zahájil přímé lety na trase Praha – Soul

Korean Air 1

Každé pondělí, středu a pátek bude dopravce Korean Air spojovat Prahu a jihokorejský Soul. Na trase bude létat Boeing 777-300ER.  Linka posílí díky navazujícím letům celkově spojení do dalších destinací v Asii s tradičně silnou poptávkou, například Thajsko, Japonsko, Vietnam, ale také Indonésie nebo Austrálie.

Pravidelná linka do Soulu byla naposledy v provozu v březnu 2020. „Obnovení linky je důležitý milník nejen k návratu k číslům z roku 2019, ale také v rámci budování sítě přímých linek do Asie. Korea se řadí k trhům s nejvyšší poptávkou z regionu Asie,“ říká předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Ředitel agentury Czechtourism Jan Herget díky přímému spojení věří v návrat turistů Koreje. „V roce 2019 jsme zaznamenali 387 tisíc příjezdů hostů, o rok později kvůli pandemii covidu-19 přijelo pouze 42 tisíc Korejců a v roce 2021 dokonce jen osm tisíc. Turisté z Asie jsou pro český cestovní ruch klíčový z důvodů vysoké bonity. Průměrná denní útrata se pohybuje kolem 4 000 korun,“ dodává Herget.

V roce 2019 bylo spojení z Prahy do Soulu velmi úspěšné. Celkem mezi Prahou a Soulem cestovalo v roce 2019 přes 190 tisíc cestujících v obou směrech.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat