CzechTrade prodloužil své služby zdarma do března 2021

Logo CzechTrade - agentury na podporu exportu

Česká agentura na podporu obchodu (CzechTrade) prodloužila svou nabídku poskytování služeb zdarma. „Reagujeme na druhou vlnu koronaviru a poskytujeme exportérům služby zdarma až do 31. března 2021. Chceme přilákat pozornost malých a středních firem, vzbudit v nich zájem o exportování produktů nebo služeb a vyrovnat se tak s poklesem domácí poptávky,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade.

Jak zdůrazňuje, pro firmy je důležité diverzifikovat skladbu svých odběratelů, přemýšlet o obsluhování většího trhu, než je pouze ten domácí. „Každá krize je i příležitost. Zpřetrhání dosavadních obchodních vazeb vytváří nové příležitosti pro tuzemské exportéry,“ říká Doležal.Firmy nyní mohou bezplatně využít individuální exportní poradenství v 58 zemích světa, a to jak prostřednictvím pracovníků pražské centrály, tak i zahraničních kanceláří.

Chystá se také druhé kolo E-MEET EXPORT 2020, kdy v průběhu jednoho týdne proběhnou virtuální konzultace.Zájemci budou mít možnost s řediteli všech zahraničních kanceláří řešit například to, jak najít v zahraniční vhodného partnera, jakou zvolit formu vstupu na zahraniční trh nebo jaké jsou konkrétní příležitosti ve zvoleném oboru podnikání. Konzultovat bude možné i s odborníky z České exportní banky, Exportní garanční a pojišťovací společnosti a Klientského centra pro export. Akce proběhne ve dnech 9. – 13. listopadu.

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat