Česko patří mezi světové velmoci v kongresové turistice

Praha

Do TOP 5 nejpopulárnějších kongresových destinací světa se vůbec poprvé v historii dostala Praha. Čelní příčku v žebříčku Mezinárodní kongresové asociace ICCA (International Congress and Convention Association) za rok 2022 hlavní město Česka nově drží spolu s Vídní, Lisabonem, Paříží a Barcelonou. Do TOP 20 se dostalo i Česko.

Praha dlouhodobě patři mezi kongresové velmoci světa. A to díky poloze, kvalitním službám, inovačnímu potenciálu i jedinečným možnostem doprovodného programu od originálních vystoupení, přes gastro zážitky po unikátní turistické cíle ve všech krajích.

„Praha se dlouhodobě pohybuje v TOP 10 světových kongresových destinací. Zásadní pro skokový posun do TOP 5 bylo naše předsednictví v Radě Evropské unie. Praha a Česko ukázaly, že mají kapacitu i potenciál patřit mezi nejlepší kongresové destinace. Klíčem, jak si udržet naše pozice, je ovšem systémová podpora destinačního marketingu a podpora pořádání mezinárodních kongresů a dalších akcí,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.

Organizátoři mezinárodních akcí se zajímají například i o Brno, Karlovy Vary, Ostravu a další místa.

Umístěním v TOP 5 nejpopulárnějších kongresových destinací světa v roce 2022 Praha předčila města, jako je třeba Berlín, Brusel či Londýn. A čelní příčku v žebříčku ICCA získalo i Česko jako takové. Mezi kongresovými destinacemi světa obsadilo 20. místo, mezi evropskými zeměmi dokonce příčku 16.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat