Bulharsko: euro přijmeme v roce 2025

Bulharsko tvrdí, že směřuje k přijetí eura v roce 2025. „Bulharsko vynakládá veškeré úsilí, aby vstoupilo do eurozóny nejpozději 1. ledna 2025, uvedlo tamní ministerstvo financí ve svém prohlášení. Tím reagovalo na spekulace médií, že by přijetí eura mohlo být znovu odloženo na později. O vývoji píše ve svém pravidelném newsletteru The Capitals server Euractiv.

Po diskusích o členství v eurozóně mezi bulharskou ministryní financí Rositsou Velkovou, předsedou Euroskupiny Pascalem Donahuem a eurokomisařem pro obchod Valdisem Dombrovskisem během zasedání ECOFIN minulý týden, začala některá bulharská média spekulovat o tom, že se jedná o novém odkladu termínu přijetí společné měny.

„Členství v eurozóně je pro naši zemi prioritou. Aktivní práce státu pokračuje v přípravě na přijetí jednotné evropské měny, a to jak v technické, tak v legislativní části,“ napsala bulharská vláda. Bulharsko chtělo původně přijmout euro už příští rok. Rozhodnutí bylo odloženo o rok kvůli vysoké inflaci a problémům s nestabilní vládou.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by Vás zajímat